Efekt zdjęcie w kawałkach

1. Otwieramy nasze zdjęcie, klikamy na naszą warstwę z zdjęciem PPM i wybieramy Warstwa z tła i zmieniamy tego zdjęcia rozmiar aby były odstępy od krawędzi warstwy. Następnie tworzymy nową warstwę pod naszym zdjęciem wypełnioną kolorem białym.

1

2. Jeżeli mamy dwie warstwy górna warstwa to nasze zdjęcie a dolna tło białe możemy przejść do wycinania naszych kwadracików J wybierz narzędzie „zaznaczenie prostokątne” i ustal styl naszego zaznaczenia „stały rozmiar” np. 400×400 tym ustawieniem nie będziemy musieli za każdym razem ustawiać ręcznie rozmiaru zaznaczenia. (opcja dla tych którzy chcą aby były jednakowego rozmiaru kwadraty)

2

3. Używamy narzędzia na naszym zdjęciu! Po kliknięciu pojawi się nasze ustalone rozmiarem zaznaczenie, po wejściu PPM na nasze zaznaczenie wybierz „przekształć zaznaczenie” po czym obracamy nasze zaznaczenie i zatwierdzamy. Teraz kopiujemy nasz fragment zaznaczonego zdjęcia klikamy PPM i „Warstwa przez kopiowanie” Aby widzieć nasze wycięte fragmenty zmniejsz krycie naszego zdjęcia. Powtórz zaznaczanie i kopiowanie zaznaczonego fragmenty zdjęcia mniej więcej jak na poniższym obrazku.

3 4

4.  Teraz czas na obramowania naszych fragmentów zdjęcia wybierz pierwszy od góry fragment zdjęcia i wejdź do opcji mieszania PPM i ustaw obrys oraz cień jak poniżej na obrazkach (są to najprostsze ustawienia można swoje obramowania zrobić np. za pomocą gradientu) zatwierdź i skopiuj styl warstwy do pozostałych warstw z fragmentami wyciętymi zdjęcia na koniec trzeba pomieszać nasze warstwy.

5 6

EFEKT KOŃCOWY

7

8

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s